Роман Коломієць

додано публікацію 

В інтернет-термінології, «троль» - людина, яка розміщує грубі або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, в дискусійних форумах, заважає обговоренню або ображає його учасників. Слово «тролінг» може характеризувати безпосередньо одне повідомлення, або в цілому розміщення таких повідомлень. Зазвичай поняття «тролінг» використовується, щоб описати діяльність тролів.

Найхарактернішою рисою тролінгу є те, що його метою в кінцевому рахунку завжди є привернення уваги до власної персони. Троль хоче відчути свою значущість і популярність, справити незабутнє враження, і для цього пускає в хід будь-яких заходів. Зазвичай це люди, які страждають комплексом неповноцінності, розчаровані або втомлені від повсякденної рутини. Але слід також пам'ятати, що крім чисто суб'єктивних проявів тролінг взято на озброєння бійцями інформаційних воєн. У цьому випадку мета застосування тролінгу - це, зокрема, відведення уваги від гострих тем і переведення конструктивного обговорення в перепалку, а також один з методів нападу шляхом агресивного вкидання наклепу, компромату, чуток і т.п.

Тролінг може використовуватися в якості експерименту, при якому внаслідок анонімності є можливість випробувати межі терпіння людей і порушити правила етикету без серйозних наслідків. Це може бути бажанням переконатися в міцності рамок дискусії або спробою перевірити реакцію людей.

Анонімний пошук уваги: троль прагне домінувати в дискусії, викликаючи гнів.

Розвага: деяких забавляє думка, що людину зачіпають затвердження абсолютно незнайомих людей.

Гнів: використання тролінгу з метою висловити ворожість групі або якоїсь точки зору.

Крик про допомогу: багато тролі в своїх повідомленнях скаржаться на життя - сім'я, стосунки, школа, робота, здоров'я (хоча в принципі неможливо знати, чи є це тільки частиною тролінгу).

Самоідентифікується себе в якості тролів і їх захисники вважають, що тролінг є просунутим методом поліпшити обговорення або співвідношення сил.

Виклик: просто хочеться переконатися, чи здатний на таке, і чи можна в цьому досягти успіху - наприклад, дурити користувачів, створивши інший нікнейм і особистість.

Трата часу інших: одна з найпривабливіших цілей тролінгу - витратити якомога менші зусилля і час на те, щоб спровокувати інших на безглузду витрату якомога більших зусиль і часу.

Зміни в поглядах всієї групи: роздути обговорюване питання до такої міри (зазвичай з використанням клонів), щоб змусити людей переглянути власні погляди на нього.

Перевірка роботи системи: наприклад, щоб побачити, як відреагують на явне порушення ті, хто стежить за порядком.

Подолання комплексу меншовартості або безпорадності шляхом отримання досвіду управління навколишнім середовищем, нехай навіть віртуальної.

Самоствердження.

Сатира: в цих випадках люди вважають себе не тролями, а неправильно понятими гумористами або політичними коментаторами.

Задоволення, що отримується від особистих нападок (садизм).

Переслідування: якщо людина була мішенню нападок на одному форумі і змінив його на інший, щоб уникнути їх продовження, використовувати тролінг як засіб повернути йому відчуття дискомфорту онлайн.

Мисливці на тролів: цей тип користувачів часто завдає не меншої шкоди, ніж сам троль. Одне повідомлення троля може залишитися непомітним, але десять мисливців на тролів, негайно відреагував, в змозі звести нанівець будь-яку дискусію.

 • 144
додано публікацію 

Майже кожна публічна людина стикалася з явищем фейкових акаунтів - акаунтів клонів. Зловмиснику достатньо скопіювати Ваші ідентичні дані з відкритого джерела та створити профайл з ними без Вашого відома. Подібне явище досить розповсюджене через певні моменти які спонукають зловмисників так робити. Хтось хоче уваги, хтось інформації та коштів які дістаються проханнями до Вашого оточення або прихильників, а хтось таким чином розважається та робить пранки. Крадіжка ідентичності справа негідна, і від неї ніяк не вберегтись, можливо лише боротись - надсилати повідомлення адміністратору ресурсу та доводити свою ідентичність. Запам'ятайте, відкрита інформація в інтернеті це скарб для шахраїв. 

 • 180
додано публікацію 

Так сталося, що Вам надійшов вхідний грошовий переказ коштів - про який дізнались несподівано, бо не очікували його. Бувають поодинокі випадки коли люди дійсно помиляються, але знати напевно, якою є ця ситуація насправді досить складно. Існує проста шахрайська схема, після переказу надходить дзвінок та прохання переказати кошти відправнику. Не поспішайте цього здійснювати, бо згодом фінустанова може скасувати переказ як помилковий, з балансу вони спишуться. А повертати власні кошти буде дуже складно. Якщо сума значна, потрібно писати відмову, бо це може бути стаття про незаконне збагачення. Якщо ви власноруч отримуєте великі суми, маєте прописувати призначення та договір за шо саме отримували кошти. 

На просторі інтернету велика кількість оголошень про заробіток відсотку з переказу коштів на Вашу картку. Майте на увазі через Ваш рахунок шахраї виводять крадені кошти. Всі питання закону потім будуть до Вас. Будьте обачні та не займайтесь сумнівними справами з грошовими переказами.

 

 • 181
додано публікацію 

Напевне Ви вже колись бачили оголошення зі змістом: начебто міжнародна мережа погодилась відшкодувати всім користувачам моральну шкоду заподіяну через витік даних. Погодьтесь отримати певну суттєву суму за цей факт, який дійсно мав місце бути, висвітлювався в ЗМІ та здається реальним, було б добре, та Ви якраз є користувачем такої мережі. Виходить діло за малим, залишилось перейти по оголошенню ввести необхідні дані та отримати грошову компенсацію. Далі Вас попросять оплатити вперед мізерну комісію, якраз залишивши платіжні реквізити. Ясна річ це шахраї збирають кошти та інформацію про Вас. Що вони будуть робити з вашими 200 грн то вже діло друге, а от платіжні реквізити мають вагоме значення. Перелік видів компенсацій може сягати архівів бібліотеки. Шахраї авжеж запропонують компенсувати будь-що від невикористаних медичних послуг до заподіяної шкоди, інфляції і т.п.. Не потрапляйте на гачок до шахраїв! Всі компенсації мають бути висвітлені на державних та авторитетних сайтах.

 • 208

День Незалежності України 30 років

 • 127
додано публікацію 

В інтернеті Ви можете знайти дійсно гарних бізнес партнерів за умови обережності та щасливого випадку. Скоріш за все на Вас чатують оголошення сумнівного характеру. Як наприклад франшиза, яка не приживеться в наших реаліях та купа зобов'язань за нею. Або просто шахраї які хочуть залучити та виманити кошти під Вашу матеріальну відповідальність з можливою втратою житла та інших благ, або просто виманити у Вас ідею. Бізнес це завжди ризик, більшість починань завершуються колосальними втратами: коштів, нервів та часу. Розділяти цей ризик Ви маєте з перевіреними людьми та купою юридичних формальностей, яка вбереже Вас від банальних речей. Дехто не розуміє математики та пише нісенітниці в які справді хочеться повірити та примарно примножити капітал. Також Ви маєте розуміти походження коштів, зміст угод які підписуєте та історію свого нового бізнес партнера. Успіхів та звершень!

 • 596
додано публікацію 

Пошук знайомств в інтернеті звична справа. Дивлячись для чого вони Вам потрібні, особливо добре коли розумієте з ким маєте справу. Але якщо це зовсім нова людина, яка розпитує Вас забагато, або пише різні "дивовижні історії з життя". Скоріш за все це шахрай якому потрібна від Вас не любов, а певні послуги, кошти і т.п. Майте на увазі будь-яка інформація від Вашого співрозмовника може бути вигаданою, а також Ви самі можете дофантазувати собі ідеал. Тому бажано знайомитись в реальному житті, серед близького оточення. Якщо Ви соромитесь цього, тоді Вам слід бути обережними - мінімум це втрата коштів, максимум життя. Також бажано призначати першу зустріч не в себе на квартирі, а десь у людному місці. Також не дайте собою маніпулювати, але все одно не затягуйте з реальним знайомством, бо в реальному житті Ви зможете зміни своє уявлення про людину з якою вели приємні бесіди декілька місяців поспіль. Не лише інтернет знайомства несуть певну небезпеку! Але в інтернет дейтінгу є свої переваги: швидкість, зручність, великий вибір, без витрат, є можливість робити тривалі паузи в відповідях та не думати про зачіску. Не зловживайте інтернет знайомствами. Гарного вибору!

 • 604
додано публікацію 

Спочатку люди безрозсудно оформлюють швидкий кредит, а потім шукають допомогу в погашенні кредиту та списанні боргу через інтернет. Таких оголошені сотні тисяч і переважна більшість таких помічників - звичайні шахраї, які наобіцяють Вам, що все вирішать за певну грошову винагороду. Маючи великі надії люди втрачають здоровий глузд та витрачають кошти на шахраїв замість того щоб просити реструктуризацію боргу в фінустанові. Все елементарно просто - шахраї змінюють контакти та дають нове оголошення, а в цей час Ви втрачаєте кошти та накопичуєте відсотки по кредиту. Тому не варто покладатись на все що пишуть шахраї, і бажано просто обходити такі "кредитні моменти" стороною.

 • 607
додано публікацію 

Дуже багато людей замість того, щоб гризти граніт науки шукають готові відповіді на ЗНО в інтернеті, та будь-які атестаційні екзамени. Ясна річ вони існують - бо їх створюють люди, але на такі речі розповсюджується потужний захист інформації та санкції за її розголошення. Тому різні інтернет оголошення де Вам пропонують готові відповіді на екзаменаційні питання це обман. Скоріш за все Ви отримаєте мікс відповідей попередніх років, або взагалі нічого. Тому краще заздалегідь готуватись до іспитів та тестів на оцінку знань. Тим самим Ви забезпечите себе необхідними знаннями та будете впевненні в власних силах. Не спонукайте шахраїв до шахрайських дій, бо купуючи такі відповіді Ви хочете обманути комісію, але в результаті ошукають Вас фейковими відповідями які знизять Вашу загальну оцінку та зіпсують атестат. Отримуйте знання та гарні оцінки за них!

 • 599
додано публікацію 

Сучасний інтернет наповнений різною інформацією, переважно корисною. Але є так званий клікбейт, це заголовки-приманки, які зацікавлюють та спонукають до дії. Напевне всі хоч раз в житті бачили банерну рекламу з закликом змін або вирішенням певної проблеми, або кричущі новини про відомих особистостей. Ціль таких маніпуляцій - зацікавити Вас перейти по посиланню, скоріш за все там Ви прочитаєте інформаційно-зашумлений текст, який виссаний з пальця. Ви запитаєтесь навіщо використовують клікбейт. Дійсно причини досить прості - генерувати інтернет трафік та акумулювати рекламні бюджети. Існує декілька відомих інтернет бірж клікбейту, до них в основному звертаються сайти інтернет новин, політичні сили та політики, або просто рекламні агенції та власники інтернет площадок, яким важливі вагомі інтернет показники. Також клікбейтом користуються шахраї та аферисти. В них цілі трішки інші - тому обережніше та виваженіше переходьте по посиланням в інтернеті. Нормальні заголовки мають визначати суть сторінки або публікації!

Також в клікбейті використовують гіперболізацію, інтригу та виривають слова з контексту - це роблять інтернет видання для привернення Вашої уваги.

 • 603
додано публікацію 

Якщо у Вас виникла потреба поповнити мобільний рахунок онлайн, краще за все робити це на офіційному сайті мобільного оператора зв'язку. Перш за все Ви не будете сплачувати комісію та будете впевнені що надіслані кошти надійдуть на Ваш баланс. Через посередників, це теж можна робити, але Ви змушені будете сплатити комісію, та в разі ненадходження коштів матимете витрачати час на з'ясування - де вони поділись. Якщо це відомий та перевірений посередник в кращому разі при виникненні такої обставини Ви втратите добу. Обережно, останнім часом набрали оберти сайти одноденки, які пропонують поповнити мобільний рахунок без комісії та навіть з додатковими бонусами - це все аферисти. Повернути кошти в такому разі буде досить складно, а точніше малоймовірно. Також можна поповнювати мобільний через банківські додатки з мінімальною комісією.

 • 616
додано публікацію 

Якщо Ви випадково натрапили на оголошення в інтернеті де пропонують пройти безкоштовну косметичну процедуру, але потрібно при собі мати паспорт та ідентифікаційний код - майте на увазі це шахраї. Вам пояснять, що так як процедура безкоштовна та дорога по косметичним засобам, тому вони просто унеможливлюють робити її повторно - таким чином, але це лише легенда. Це розповсюджена афера пострадянського простору, для її просування витрачаються великі кошти та задіюють відомих співачок, акторок і т.п.. Вас зустрінуть в центрі міста в фешенебельному салоні приємні та молоді дівчата, будуть посміхатись та запропонують чай чи кофе, саме за зміст цього напою ходять легенди. Далі в кабінеті у кометолога Вам намажуть пів обличчя субстанцією невідомого походження, але в дзеркалі Ви побачите результат помолодшання. Потім Вас огляне лікар дерматолог з пристроєм діагностики шкіри лиця, та скаже, що справи Ваші кепські, а за пів року Вас чекає старість, зморшки, гусячі лапки та можливо втеча чоловіка до більш молодої особи. Поки Ви перебуватимете в стані шоку, запропонують косметику яка вартує понад 50 тисяч гривень. Ви ще хочете бути привабливою, тому скажете, що Вам цікаво, але задорого, потім Вам зроблять пропозицію від фірми - щомісячний платіж на рік через кредитний договір. Запросять в кредитний відділ на підписання даного договору. Якщо Ви його підпишете та пройдете перевірку на можливість надання кредиту, Вам відразу нададуть кейс з косметикою. Прийшовши додому Ви повідаєте цю історію рідним. Вас обізвуть якось. Ви захочете повернути косметику, але якщо Ви нею користувались то Вам відмовлять згідно закону. Тому простіше за все звертатись в банк який надавав кредит та вимагати його скасування, як мінімум тому, що через своїх людей у фінустановах ці кредити оформлювали в незаконний спосіб. 

 • 608
додано публікацію 

Ви наважились брати участь в акції або інтернет лотереї - добре. Важливо розуміти математику та підключати розум та логіку. Якщо Ви вирахували приблизну імовірність виграшу - маєте спокій. Не покладайте великих надій на перемогу, бо програш зіпсує Вам настрій. Навіть розіграші великих виробників, які проводять за допомогою сторонніх компанії з кіпою офіційних умов, можуть Вам не сподобатись фіналом та його прозорістю та чесністю. Переконувати Вас в зворотному немає сенсу. Якщо матеріальні цінності мають вагомість для керівництва певних організацій - скоріш за все фінал зрозумілий. Компанії втрачають лояльність та клієнтів за подібні витівки. Але кожен рік проводять розіграші які генерують продажі. Майте холодний розум коли берете участь в розіграшах.  

 • 611
додано публікацію 

Ви хочете придбати новий автомобіль з салону. Майте на увазі, побачивши цікаву рекламну пропозицію в інтернеті з зірочками, Ви можете натрапити на додаткові витрати. Сучасний автобізнес адаптувався до загальних змін гри на авторинку. Ясна річ на меті у Вас лише купівля авто та страховки. Спритні продавці-менеджери автосалонів створюють цікаві акційні автопропозиції, за певних умов Ви можете отримати привабливу ціну, але самі умови, які викладенні в перелінкованих угодах Вас шокують. Раніше автобізнес грав ціною на авто, але зараз профіт в додаткових витратах на послуги: скоріш за все це може бути обтяжливий кредит без пояснень по виплатам та додатковим затратам за саму послугу, може буде страхування повне КАСКО чи ЦИВІЛКА, страхування від втрати в ціні автомобіля, допомога на дорогах та багато малопотрібних речей які вартують великих коштів, та без них Ви не отримаєте авто своєї мрії по акційній ціні від офіційного автодилера всесвітньо відомого бренду автовиробника. Тому уважніше читайте договір, саме там можуть бути закопані Ваші останні надії на порядність та прозорість при купівлі нового авто з салону.

 • 618
додано публікацію 

У Вас є необхідність зняти житло під певну подію, або просто плануєте довгострокову оренду. І Ви раптом натрапили на оголошення в інтернеті, що буцімто є чудовий варіант, і ціна приємна. Перед тим, як радіти зважте на те, що на ринку нерухомості відбуваються ганебні речі. В кращому випадку Ви можете потрапити на посередника, який скаже, що ціна застаріла та попросить плату за свої послуги та ще за декілька місяців оренди. Власники нерухомості, не дуже зацікавлені в дзвінках від агентів з нерухомості, тому такі оголошення скоріше виняток. Перед тим, як віддавати кошти Ви маєте переконатись, що з документами все добре, та підписати угоду - договір оренди. Тому, що є великий ризик, що цю квартиру винайняли, та здають повторно і не тільки Вам. Також, можуть поцупити майно, в момент відсутності. Оренда це не великі кошти, але без упевненості не варто з ними необачливо розставатись. Тому обережно!

 • 618
додано публікацію 

Маючи певні проблеми в житті, особливо коли вони не надумані, люди шукають вихід. Чи це фінансові питання чи любовні чи навіть питання здоров'я. Деякі люди після декількох спроб вирішити все власноруч починають шукати бабок повитух, які комусь допомогли кинути палити чи навіть змінитись на краще. Ключ до успіху в цих питаннях полягає у вірі в гарне майбутнє та силі волі. Маючи впевненість у власних силах, Ви ніколи не звернетесь до людей які бачать майбутнє чи можуть повернути любов чоловіка чи жінки, можуть зцілити людину з невиліковним діагнозом, або вирішити Ваші проблеми з дітьми. Якщо Ви вирішили спробувати данні послуги то майте на увазі, перш за все цими речами займаються гарні психологи та шахраї. Вони зчитують Ваш психотип, потім в процесі спілкування Ви самі розкажете картину вхідних даних, потім застосують декілька прийомів завчених фраз під запах ладану чи чогось пахнючого, щоб відключити Вашу пильність. Коли зрозуміють, що Ви вірите, почнуть мусолити, що на Вас та на Ваших близьких накладена порча, та її можна зняти за 20 сеансів та це буде коштувати Вам приблизно 5-15 тисяч доларів. Це лише один із варіантів, зазвичай можуть просто бубніти з розігрітим воском за спиною. Останнім часом виникло багато гадалок по фото в інтернеті, дуже широкий спектр послуг та помірні ціни дистанційно та за біткоїни за які вони витрачають свої суперможливості виправляючи Ваші проблеми. Вирішуйте самі, в що вірити, але знайте чудес не буває, особливо коли за них просять великі кошти.

 • 649
Участь в організаціях
Мої публікації

Комунікаційна платформа BIG.UA

Close