Іван Чуб

За роки незалежності України кількість фінансових пірамід постійно зростала разом із кількістю ошуканих вкладників. Основними рисами фінансової піраміди є, зазвичай, відсутність дозвільної документації на ведення фінансової діяльності і дохідність, що значно переважає ринкову. Реальний заробіток від такої схеми отримують її творець і перші вкладники, інші — залишаються ні з чим. Середня тривалість функціонування піраміди — до двох років, і чим пізніше вкладати в неї гроші, тим менше шансів їх повернути. 

Схема дії типової фінансової піраміди відносно проста: засновник залучає перших клієнтів із обіцянкою отримання високих прибутків за умови вкладення певної суми коштів. На першому етапі виплата відсотків відбувається за рахунок самого засновника, а вкладники всіляко стимулюються (відсотками, бонусами) до залучення інших у цю сумнівну схему. Залучені кошти нових вкладників ідуть на виплату зобов’язань засновникам. Виключним джерелом доходу фінансової піраміди є кошти нових учасників, і схема діє доти, доки вони з’являються.


Важливо відмітити, що існує пряма залежність між кількістю нових вкладників та відсотками, під які пропонується покласти гроші. Якщо, наприклад, компанія пропонує 20% прибутку щомісячно (як в МММ зразка 2011року), це означає, що кожен місяць число вкладників має зростати саме на такий відсоток. Інакше не буде джерел виплат першим вкладникам, і схема перестане функціонувати. Тому для установ даного роду важливим компонентом є реклама і маркетинг. Та, як би там не було, а рано чи пізно залучати значну кількість нових клієнтів стає неможливо. Саме на цьому етапі проявляється пірамідальна сутність даного бізнесу. Реальні дані про кількість вкладників, темпи їх зростання, динаміку виплат і загальний обсяг фінансових ресурсів у цій схемі знає лише її засновник.


  • 460

Допомагати людям це природно та правильно. Шахраї в пошуках легкої наживи вигадують мільйони історій які можуть розчулити Ваше серце. Вони можуть спонукати Вас допомогти коштами на лікування дитини чи постраждалих в аварії батьків, та будь що інше, що може достукатись до Вашого сумління та порядності. Вони можуть надати підроблені документи як доказ справжності або навіть фото оригіналів лікарських довідок людини яка потребує великих коштів на лікування (без її згоди). Якщо Ви виявили бажання допомогти, перш за все Ви маєте максимально переконатись, що Ваші кошти надійдуть саме тій людині якій потрібна допомога. Краще сім разів перевірити справжність ситуації яка потребує фінансової складової, ніж просто збагатити шахраїв та спонукати їх надалі займатись огидними речами. Вимагайте переконливих звітів та перевіряйте на, що саме пішли грошові кошти. 

  • 453
додано публікацію 
ДеньСоборності
  • 1068

Комунікаційна платформа BIG.UA

Close