·   · 52 публікацій

Релігійні групи та секти

Секта – "це релігійна група, яка має власний, індивідуальний світогляд, що виводиться з учення якоїсь великої світової релігії (християнської чи поза-християнської), проте не тотожна з ними"

Ознаки секти та як вербують

Завдяки тому, як “вчителя” сект швидко впливають на свідомість людини, вона просто не встигає зрозуміти, що потрапляє у небезпечну пастку. Постаратися розпізнати релігійну секту можна за такими ознаками:

світогляд групи дуже простий і може пояснити будь-яку проблему, але при цьому вас проситимуть менше міркувати і просто довіритися “шляху”;

- у секти завжди є вчитель, гуру або вождь, який знає “істину”;

- в якийсь момент з вас починають вимагати внески і це не обов’язково будуть гроші;

- критику, якій піддається вчення, наводять як доказ його правоти;

- на світ чекає катастрофа, і шлях до порятунку знає тільки представлена група;

- вас проситимуть розірвати свої старі відносини, оскільки вони перешкоджають розвитку;

- від вас вимагають дотримання правил і дисципліни секти.

Однак, навіть знаючи все це, не завжди можна зірватися з гачка вербувальників, адже вони намагатимуться підійти до вас в якості друга і людини, яка хоче привести до спасіння. Все починається з того, що людину занурюють у теплу і доброзичливу атмосферу, оточують увагою та дають можливість відчути себе потрібною. Їй пропонують відповіді на всі питання, що так довго мучать (а якщо їх не було, то нав’яжуть). У рівність, свободу і щастя повірити досить легко, оскільки спостерігається дуже великий контраст між “зовнішнім світом” і “групою, що досягла просвіти”.

Якщо ж людина погоджується примкнути до секти, то її відразу ж завалюють завданнями і духовними практиками, практично не залишаючи часу на сон. І все це заради “досягнення вищого блага”.

Такий божевільний ритм не дає можливості зупинитися і подумати про логіку дій і прийняті рішення. Як тільки новонавернений обживається в секті, йому починають розповідати про те, що від зовнішнього світу потрібно максимально віддалитися, оскільки той прогнив і повинен бути зовсім нецікавим.

Якщо ж людина сильно прив’язався до секти, то не факт, що ви самостійно зможете її звідти витягти. Та й просто обмежити спілкування з іншими їй подібними мало. Краще записатися до психотерапевта і почати комплексне лікування.

0 0 0 0 0 0

Комунікаційна платформа BIG.UA

Close