·   · 52 публікацій

Тролінг в інтернеті

В інтернет-термінології, «троль» - людина, яка розміщує грубі або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, в дискусійних форумах, заважає обговоренню або ображає його учасників. Слово «тролінг» може характеризувати безпосередньо одне повідомлення, або в цілому розміщення таких повідомлень. Зазвичай поняття «тролінг» використовується, щоб описати діяльність тролів.

Найхарактернішою рисою тролінгу є те, що його метою в кінцевому рахунку завжди є привернення уваги до власної персони. Троль хоче відчути свою значущість і популярність, справити незабутнє враження, і для цього пускає в хід будь-яких заходів. Зазвичай це люди, які страждають комплексом неповноцінності, розчаровані або втомлені від повсякденної рутини. Але слід також пам'ятати, що крім чисто суб'єктивних проявів тролінг взято на озброєння бійцями інформаційних воєн. У цьому випадку мета застосування тролінгу - це, зокрема, відведення уваги від гострих тем і переведення конструктивного обговорення в перепалку, а також один з методів нападу шляхом агресивного вкидання наклепу, компромату, чуток і т.п.

Тролінг може використовуватися в якості експерименту, при якому внаслідок анонімності є можливість випробувати межі терпіння людей і порушити правила етикету без серйозних наслідків. Це може бути бажанням переконатися в міцності рамок дискусії або спробою перевірити реакцію людей.

Анонімний пошук уваги: троль прагне домінувати в дискусії, викликаючи гнів.

Розвага: деяких забавляє думка, що людину зачіпають затвердження абсолютно незнайомих людей.

Гнів: використання тролінгу з метою висловити ворожість групі або якоїсь точки зору.

Крик про допомогу: багато тролі в своїх повідомленнях скаржаться на життя - сім'я, стосунки, школа, робота, здоров'я (хоча в принципі неможливо знати, чи є це тільки частиною тролінгу).

Самоідентифікується себе в якості тролів і їх захисники вважають, що тролінг є просунутим методом поліпшити обговорення або співвідношення сил.

Виклик: просто хочеться переконатися, чи здатний на таке, і чи можна в цьому досягти успіху - наприклад, дурити користувачів, створивши інший нікнейм і особистість.

Трата часу інших: одна з найпривабливіших цілей тролінгу - витратити якомога менші зусилля і час на те, щоб спровокувати інших на безглузду витрату якомога більших зусиль і часу.

Зміни в поглядах всієї групи: роздути обговорюване питання до такої міри (зазвичай з використанням клонів), щоб змусити людей переглянути власні погляди на нього.

Перевірка роботи системи: наприклад, щоб побачити, як відреагують на явне порушення ті, хто стежить за порядком.

Подолання комплексу меншовартості або безпорадності шляхом отримання досвіду управління навколишнім середовищем, нехай навіть віртуальної.

Самоствердження.

Сатира: в цих випадках люди вважають себе не тролями, а неправильно понятими гумористами або політичними коментаторами.

Задоволення, що отримується від особистих нападок (садизм).

Переслідування: якщо людина була мішенню нападок на одному форумі і змінив його на інший, щоб уникнути їх продовження, використовувати тролінг як засіб повернути йому відчуття дискомфорту онлайн.

Мисливці на тролів: цей тип користувачів часто завдає не меншої шкоди, ніж сам троль. Одне повідомлення троля може залишитися непомітним, але десять мисливців на тролів, негайно відреагував, в змозі звести нанівець будь-яку дискусію.

0 0 0 0 0 0

Комунікаційна платформа BIG.UA

Close