·   · 52 публікацій

Фінансові піраміди

За роки незалежності України кількість фінансових пірамід постійно зростала разом із кількістю ошуканих вкладників. Основними рисами фінансової піраміди є, зазвичай, відсутність дозвільної документації на ведення фінансової діяльності і дохідність, що значно переважає ринкову. Реальний заробіток від такої схеми отримують її творець і перші вкладники, інші — залишаються ні з чим. Середня тривалість функціонування піраміди — до двох років, і чим пізніше вкладати в неї гроші, тим менше шансів їх повернути. 

Схема дії типової фінансової піраміди відносно проста: засновник залучає перших клієнтів із обіцянкою отримання високих прибутків за умови вкладення певної суми коштів. На першому етапі виплата відсотків відбувається за рахунок самого засновника, а вкладники всіляко стимулюються (відсотками, бонусами) до залучення інших у цю сумнівну схему. Залучені кошти нових вкладників ідуть на виплату зобов’язань засновникам. Виключним джерелом доходу фінансової піраміди є кошти нових учасників, і схема діє доти, доки вони з’являються.


Важливо відмітити, що існує пряма залежність між кількістю нових вкладників та відсотками, під які пропонується покласти гроші. Якщо, наприклад, компанія пропонує 20% прибутку щомісячно (як в МММ зразка 2011року), це означає, що кожен місяць число вкладників має зростати саме на такий відсоток. Інакше не буде джерел виплат першим вкладникам, і схема перестане функціонувати. Тому для установ даного роду важливим компонентом є реклама і маркетинг. Та, як би там не було, а рано чи пізно залучати значну кількість нових клієнтів стає неможливо. Саме на цьому етапі проявляється пірамідальна сутність даного бізнесу. Реальні дані про кількість вкладників, темпи їх зростання, динаміку виплат і загальний обсяг фінансових ресурсів у цій схемі знає лише її засновник.


0 0 0 0 0 0

Комунікаційна платформа BIG.UA

Close